Trumpa dirbtuvių istorija


2014 m. vyko pirmosios kūrybinio rašymo dirbtuvės. Jos tapo renginių ciklo, skirto K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms atminti, dalimi. Dalyviai kūrė ne tik literatūrinius (esė, eilėraščiai, apsakymai), bet ir akademinius, publicistinius tekstus, įkvėptus K. Donelaičio žodžių: „Kožnas viens žmogus užgimęs pumpurui lygus“. 

2015 m. Antrosiose dirbtuvėse  „Rašytinio žodžio bandymai: išbandymas, pabandymas, tyrimas“ laukta įvairaus pobūdžio tekstų, įkvėptų žodžio „bandymas“. Dirbtuvių dalyviams esė žanras pasirodė tinkamiausias, todėl būtent šis žanras ir dominavo dirbtuvių metu.

2016 m. dirbtuvėse „Lengva ranka“ dalyvių tekstai rašyti ieškojus įkvėpimo poeto A. Marčėno žodžiuose: „rašyti taip kad net / išsprogtų medžiai rašant kitąmet“ (eil. „Lengva ranka“). Šių metų dalyviai nustebino tekstų gausa ir žanrine įvairove: sulaukta nemažai eilėraščių, pasitaikė ir miniatūrų, atsiminimų, esė, todėl dalyviai ir jų tekstai skirstyti į poezijos ir prozos grupes. Vykusiose gyvose diskusijose dalyviai vieni kitiems išsakė konstruktyvią kritiką, dalinosi rašymo įpročiais, patarimais.

2018 m. kūrybinio rašymo dirbtuvėse „Iš didelio rašto einam už krašto“ visi norintys rašė tekstus apie pasaulį knygos veikėjų akimis.