Naratologiniai skaitymai

VDU „Naratologiniai skaitymai“ organizuojami nuo 2011 m., todėl jau yra tapę tradicija. Kasmet pavasario semestro metu įvairių pakopų studentai kviečiami skaityti pranešimus apie naratyvo problemiką. Šiemet (2019 m.) konferencijoje dalyvauti kviečiami ne tik įvairių pakopų studentai (bakalaurantai, magistrantai, doktorantai), bet ir jų vadovai.

Per aštuonerius metus naratyvas analizuotas iš įvairių perspektyvų. Ankstesniuose naratologiniuose skaitymuose skaityti pranešimai apie tai, kaip „Raudonkepuraitės“ istorija naudojama reklamoje, apie Romeo ir Džiuljetos istoriją S. Šaltenio apysakos „Riešutų duona“ ekranizacijoje, pasakojimą vaizdais J. Vaičiūnaitės atsiminimuose „Vaikystės veidrody“, pasakojimus apie moteris K. Sabaliauskaitės knygoje „Danielius Dalba ir kitos istorijos“. Konferencijos pranešimuose taip pat diskutuota apie hipertekstualumą, baladę kaip mažąjį naratyvą, grafinius romanus, naraciją kompiuteriniame žaidime.

2017 m. išsiskyrė tuo, kad konferencija skirta žymiam naratologui, semiotikui Algirdui Juliui Greimui. „Naratologiniuose studentų skaitymuose“ dėmesys kreiptas į teksto ir iliustracijų sąveiką pasakojimuose vaikams, naratyvo refleksiją ir funkcijas Giedros Radvilavičiūtės eseistikoje, tiesioginį ir netiesioginį moterų charakterizavimą Žemaitės apsakymuose ir kt.

Akimirkos iš „Naratologinių skaitymų 2019“
„Naratologinių skaitymų 2019“ programa


NARATOLOGINIAI_SKAITYMAI_2019_programa.pdfPrasidėjo registracija į „Naratologinius skaitymus 2019“


Kviečiame dalyvauti mokslinėje konferencijoje „Naratologiniai skaitymai 2019“, vyksiančioje gegužės 15–16 d. VDU Kaune. Tradicija tapusios konferencijos tikslas – pasitelkus naratyvą kaip problemą, ryškinti sąsajas tarp skirtingų mokslo sričių, todėl laukiame visų, tyrinėjančių pasakojimus: bakalaurantų ir magistrantų, doktorantų ir jų vadovų, ne tik istorikų, literatų, bet ir kitų sričių atstovų. Pasak Jean-Marie Schaefferio, „Naratyvas – žemė, kurioje formuojame ir saugome atsiminimus; savo fikcine forma naratyvas praplečia mūsų mintyse esančią visatą anapus to, kas tikra bei pažįstama, ir suteikia žaidimų lauką mąstymo eksperimentams“ (1999). Kviečiame pasidalinti savo mąstymo eksperimentais šiomis ar Jūsų pasirinktomis kryptimis:

· esminiai naratyvo elementai (naratyvumas, įvykių eiga, naracija, naratyvinio pasaulio kūrimas, charakterizacija, fokusuotė, laikas ir erdvė);

· naratyvo problemika politinėje naratologijoje (politiškai ir socialiai orientuota visuomenės kritika, ryšiai tarp naratyvo ir identiteto);

· tarpdisciplinės ir transmedialios naratologijos aspektai (naratyvas skirtingose medijose, vizualinis naratyvumas).


Norinčius dalyvauti prašome iki balandžio 24 d. atsiųsti pranešimo santrauką (apie 500 žodžių; pranešimo trukmė – 12 min.). Atrinktus dalyvius informuosime iki balandžio 30 d. Kilus klausimams, kreipkitės el. paštu kristina.tutlyte@vdu.lt.

 

 

Konferenciją organizuoja VDU Lituanistikos katedra


Sukurta su „Mozello“ - lengviausia svetainių kūrimo priemone.

 .